31.7.2012 - Duchovní prázdniny

31. července 2012 v 14:37 | Sharaniel |  Jeden nudný život...
Jednou za čas prostě všichni potřebuje vypnout, jednou za rok potřebujeme řešit jenom sami sebe a to, co chceme. Prázdniny jsou na to ideální. Na válení se u vody mě neužije a popravdě i ty diskotéky mě začínají dost.. ehm.. štvát.
Tak nějak pořád přemýšlím a postupně zjišťuji, že začínám přicházet na to, co je pro mě důležité a že všechno mám dělat konečně kvůli sobě. Ono, když si dáte oddech od ostatních lidí (sice to nejde úplně, ale i tak je to dost znát), najednou pochopíte, že ve svém životě jste jenom vy sami. V podstatě jsou daší lidé jenom jakousi záchranou nebo čím. Přestává mi záležet na tom, co s o mě myslí ostatní. Prostě vím, že o chvilku později zase budu sama a v těch chvílích záleží hlavně na tom, jaký mám pocit sama ze sebe. A o tom je ten život.
Nestresovat se ze zbytečných věcí, až to budeme nejméně čekat, poštěstí se nám.
Jsem asi divná, ale nechci být takovou tou skvěle oblečenou, všemi oblíbenou holkou s nepřekonatelnou zálibou a která ví i to, co se nikdy nestalo nebo neexistuje. Proč se hrabat v životech ostatních, když si chci žít ten vlastní? Proč přemýšlet o tom, jací jsou ostatní?
Chci jenom pár věcí - ticho, mír a věci, o kterých bych mohla přemýšlet.
Tak trochu zjišťuji, že jsem příšerně samotářský člověk. Ale co se dá dělat, buď to ostatní pochopí nebo ať si říkají co chtějí, mě je to opravdu srdečně jedno.
Ne, není do arogance nebo sebestřednost, je to charakter.
Svůj život nechci obětovat pro lidi, ale pro zvířata a přírodu.
Zároveň chci mít spoustu peněz, protože vím jak s nimi naložit - při boji proti pytláctví, týrání a ubližování zvířatům. Pro nákup všemožných prostředků a taky pro to, aby si někteří zabedněnci uvědomili, že tady nejsou sami a že tenhle svět není jenom o nich.

Ale abych se vrátila k těmto prázdninám. Znamenají pro mě hodně, i když to některým přijde jako nudně, jednotvárné a nezáživné prázdniny. Já v tom vidím něco víc, jistě pochopení něčeho, co se nedá vyjádřit slovy.
Poznání vlastní duše a očištění se od špíny společnosti.
To bude ono, tak nějak se dá vystihnout. Smutnou věcí na tom ovšem je, že až se zase vrátím do školy, pravděpodobně mě zase zanese ona špína společnosti. I kdžy věřím, že se přes tyhle prázdniny propracuji k tomu, aby moje "čistota" zůstala a vydržela i přes školní období. I přesto každodenní používání přetvářky.... ale o tom jindy a jinde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama