Červen 2012

30.6.2012 - Konec další podkapitoly

30. června 2012 v 21:33 | Sharaniel |  Jeden nudný život...
A je to tady, konec dalšího roku ve škole. Ono se vlastně končilo už včera, ale dneska je takové to oficiální datum (mimochodem mám svátek) a navíc včera jsem se nedostala na počítač, protože se přeci muselo slavit.
Tentokrát jsou to první prázdniny na střední škole. Najednou úplně chápu význam prázdnin a budu si skutečně vážit každého dne. Samozřejmě to všechno začalo opravdu povedeně, i když to nejdřív vypadalo na pěknou katastrofu.
O vysvědčení a o škole se už nechci mo zmiňovat. Snad jenom, že můj průměr byl 1,77, byla jsem 7. ve třídě a měla jsem dvě trojky. Teď už bych všechny školní věci zahodila až do září a to slovo na š bych vůbec nevyslovovala. Bude to tak jedině lepší.

Prázdniny jsou pro mě symbolem nových zážitků, na které budu moci vzpomínat ve školním roce a díky kterým mi to půjde lépe, protože budu vědět, proč to vlastně dělám. Tyhle dva měsíce jsou ideální na pořádné utřídění myšlenek, zhodnocení životních hodnot a hlavně na to, abychom si něco užili, což jak tak odhaduji podle včerejšího dne, nebude problém.

Přeju i vám krásné prázdniny plné zážitků a nezapomentulných pozitivních vzpomínek.

*Člábnky budu samozřejmě psát i o prázdninách, ale ta věta se na konec článku docela hodí.


Pažitka

26. června 2012 v 20:30 | Sharaniel |  Rostlinná říše
Samozřejmě s krásným fialovým květem.
Foceno opět Olympusem E-600 s objektivem SWD 50-200mmRůže, královna květin

25. června 2012 v 20:10 | Sharaniel |  Rostlinná říše
Krása růží je neopakovatelná a jedinečná. Jejich jemné okvětní plátky, ale ostré a tvrdé trny spolu vytváří nevšední, ale přesto nádherný kontrast. Není moc lidí, kteří by nikdy neviděli růži. Právem je nazývána kálovnou květin.
Další ohromnou výhodou je to, že se dá velmi lehce šlechtit a různě variuje. Můžeme najít spoustu různých barev a rozdílného postavení okvětních lístků. Právě ta jedinečnost je na všem to nejkrásnější. A teď už k fotkám:
Foceno Olympusem E-600 s objektivem SWD 50-200mmŠkola není fér. Neříkej!

21. června 2012 v 21:05 | Sharaniel
Překvpivé, já vím. Nic není fér. Život není fér, počasí není fér, názory nejsou fér. Jediná věc, která je spravedlivá, je čas. Ten je pro všechny stejný a každý z nás má stejně dlouhé i minuty.

Prostě jde tady o to, že je opravdu dost nepravedlivé, když máte stejnou známu s těmi, kteří by měli mít 4 jen proto, že jste se jako blbci nechali vyzkoušet písemně. Oni totiž byli ústně a to je potom jiná, když jim půlku v podstatě předdohí učitelka a půlku jim řekne třída. Jako přeju jim, né že ne, ale jde o to, že mě to tršoku štvě. Ale vlastně ne, co to píšu. Neštve mě to. Život není o škole, život není o známkách. Až budu mít maturitu, tak jí budu mít a nikdo se nebude ptát, co jsem měla za známky v prváku. Navíc je to prvák, to mě zčásti omlouvá, ne?

Ale to, co je ještě horší než zkoušení z matematiky je oprava slohů. Panebože, jak mi může opravit polovinu slov? Ono by na tom nebylo nic ani tak hrozného, i když je to jistě ponižující, ale jde o to, jak byla oprava prováděna. Polovinu slov jsem měla vyměňěnou za synonyma, která bych asi jen tak nepoužila. prostě slova, která se mi tam absolutně nehodila. Ano, chápu. Jednou jedinákrát se mi tam stejné slovo opakovalo ve dvou po sobě jdoucích větácz, ale co ta další slova? V slovolsedu problém nebyl, tím jsem si jistá. Ale jako promińte, ale opravdu bych zakázala takovou opravu slohů. každý píšeme jiná slova a spíše jde o to, jestli to splňuje gramatickou stránku a jestli je to podle zadání. Ostatní je snad věcí vkusu a vlastního vyjádření. sakra, vždyť sloh je něco, co se nemůžete doopravdy naučit. Není to něco, kde by bylo dáno, jaká slova máte přesně používat a v uměleckém slohu jsou i veškeré definice zbytečné.

Ale ne... nebudu se rozčilovat. Na mém žebříčku hodnot stojí známky až někde dole. Nepropadám, jsem v průměru a to mi stačí. Nemusím být hvězda, protože bím, že na světě jsou důležitější věci, než stresovat se nad tím, jestli dostanu jedničku, dvojku nebo dokonce trojku. Co by to bylo za život?

Ne, škola je prostě něco, čím si musíme projít, aby nás to připravilo na skutečný nepravedlivý život.

Motivace

17. června 2012 v 20:17 | Sharaniel |  O vlastnotech a povaze
Motivace je světlo, které nás udržuje při životě v temném světě těžkostí. Motivace je síla jdoucí ruku v ruce s vůlí. Je to "hec" a jsou to všechny důvody, proč něco děláme v jednom slově - MOTIVACE.

Motivace jejako moře. niíkdy nevíš, kdy sezvedne nová vlna a kdy se hladina zklidní. Pořád doufáš, že slunce bude ozařovat hladinu a že nikdy nezapadne. Doufáš, že nebudeš muset zažít pocit tmy, přes který se musíš dostat, než opět vyjde tvé slunce. Je to něco, co nás pohání dál a myšlenky na skvělou budoucnost nám dodávají sílu vytrvat. Nechápeme ten zrádný a zároveň úžasný princip.
Ovládání vlastní vůle s sebou nese pochopitelná rizika frustrace, či dokonce deprivace. Ale potom se najednou zjeví motivace, která všechny takovéto černé fleky na našem smýšlení smývá. Je to touha po uznání ostatních ostatních nebo po vlastním dobrém pocitu? Co je pro nás vlastně důležitější? Těžko říct, když spolu obě věci tak úzce souvisí.
Ve chvílích, kdy jsme o samotě hraje hlavní roli náš pocit. Vlastně ve všech chvílích. Jsme pořád se svou osobou a se svojí motivací. Nemůžeme si jen tak říct, že nechceme.
A co mi říká má motivace? Věřím, že až zase překonám těžké chvíle, kdy není vidět jasné světlo a úspěšně vytrvám, budu moci naplno rozvinout svoje schopnosti a ukázat, kdo doopravdy jsem. Konečně se nebudu muset zabývat ničím povrchním a budu moci žít vnitřní život. Ovšem nejdřív se musím vymanit z toho, aby mě ostatní vnímali jinak. Musím jim ukázat, že mě chtějí poznat. Prostě to musím dokázat.

A víte co, mé slunce motivace na mě opět svítí a mám sílu jít dál. Mám sílu žít dál svůj krásný život. Toužím potom vidět všechny krásy a nechci si dělat zbytečné starosti. To je moje motivace. Moje motivace je žít svůj život. Doopravdy žít svůj život, tak jak to cítím v hloubi duše a tak jak jsem si to vždycky přála.

Další tvorba

16. června 2012 v 23:45 | Sharaniel

Tvorba grafická či kreslená

Co jsem kdy sesmolila a co by mohlo stát za zkouknutí.

Citáty a moudra

Co jsem sama vymyslela a co mě skutečně dostalo.Recenze

16. června 2012 v 23:44 | Sharaniel

Recenze knih

Pár knih, které jsem přečetla a chci o nic něco napsat.

Recenze filmů

O skvělých filmech, které jsem viděla.

Ostatní recenze

Produkty, sporty, akce, události a všechno další co se dá ohodnotit a doporučit.

Úvahy a bádání

16. června 2012 v 23:44 | Sharaniel

O vlasnostech a povaze

Vlastnosti, povaha, výstřednosti a mé názory na tohle všechno.

O celosvětových problémech

Krize, ekologie a problémy zničující lidské činnosti.

O malých, ale velkých problémech

Pro nás jsou to obrovké problémy, ale pro jiné jen něco nepatrného.

O internetovém světě

Neviditelná síť plná mnoha slov, myšlenek, ale i problémů a lží.

Příběhy

16. června 2012 v 23:44 | Sharaniel

Jednorázové příběhy


Příběhy na pokračování


Soundtracky známé i neznámé

16. června 2012 v 19:37 | Sharaniel |  Hudba
Přináším vám první díl takového nového hudebního seriálu, kde vám představím několik vybraných soundtracků z krásných filmů. Některé filmy a hudba jsou známé, jiné jsou naopak neprávem opomíjené a je jenom škoda, že je neslyšelo více uší. Možná ty skladby nebudou znít tak dobře, jako když doprovází daný film, ale stejně se jedná o krásná díla.
Bude ráda za všechny vaše ohlasy a samozřejmě napište, co vás zaujalo nejvíce.

Kompletní soudtracky z filmu Válečný kůň (War Horse, 2011) Ten film je opravdu nádherný a hluboce mě zasáhl tak, jako už dlouho žádný film. Je to skutečně nádherné.
Hudbu složil výborný skladatel John Williams, který mimo jiné složil ústřední melodii z Harryho Pottera (Hedwig´s Theme).

Hudba z filmu Secretariat.
Složil jí Nick Glennie-Smith

Hudba z filmu Seabiscuit. Doporučuji část 6:30 - 9:00.
Skladatel: Randy Newman

Jeden soundtrack s názvem Coronation z filmu Stardust.
Složeno Ilanem Eshkerim.

Nádherná, slavná, dojemná a romantická skladba s názvem Tennessee z filmu Pearl Harbor
Složil ji pochopitelně jeden z nejlepších tvůrců filmových soundtracků, Hans Zimmer

Opět skvělé dílo od Hanse Zimmera, tentokrát z filmu Artuš, který byl bohužel co se týká děje hodně zavádějící a celkem plochý. Prostě nic moc, co by ve vás zanechalo hluboký citový prožitek.

Hans Zimmer je prostě fenomenální skladatel moderní doby a jeho soundtrack k filmu Černý jestřáb sestřelen (Tha Black Hawk Down) je opět velmi emotivní a jedinečný.

Requiem for a Dream ze stejnojmenného filmu.

Jeden ze soundtracků z Hvezdných válek. Ne, není to známá ústřední melodie.

Na závěr soundtrack z filmu Avatar s názvem Becoming One Of The People.
Složil James Horner.

Pokud máte nějaký svůj oblíbený soundtrack, napište to do komentářů. Třeba se objeví v nějakém dalším článku.