Hloubka myšlení

27. května 2012 v 21:21 | Sharaniel |  Jeden nudný život...
Ačkoliv název článku vypadá opravdu hlubokomyslně, nebude to nic jiného než pohé a relativně krátké zamyšlení.
Chtěla bych stručně, ale zároveň přesně popsat onu myšlenku o tom, jak jsou všichni lidé povrchní a jak se mnohdy ani nesnaží pohlédnout do něčí duše, ale jaksi nevím, jak najít ta správná slova. Stále tomu něco chybí. je to takové to, jak přemýšlíte a víte, že byste to zachvilku vymysleli, ale najednou narazíte na jakousi zábranu, která vám z nepochopitelných důvodů nedovoluje přemýšlet dál a vy tento problém zřejmě nikdy nevyřešíte.
Je to jednoduché i složité zároveň. Stačí jenom vědět, jak to máme udělat a jak máme myslet. To, co vím je, že mě zajímají převážně vnitřní hodnoty ostatních, ale to oni zřejmě nevědi. Nebo jim to je, bohužel, zcela jedno. Ráda bych alespoň z části poznala a pochopila duše ostatních, ale oni mi to neumožní. A proč? Protože nechtějí, protože ve většině případů smýšlejí povrchně a já je z těchto povrchních důvodů a prvního dojmu jaksi nezajímám. a jestliže nenastane situace, že by je se mnou zavřeli v jedné místnosti na delší dobu, hrozí, že to takhle bude napořád. Ano, krása je sice dobrá věc a pro ty, kteří neovládají a neholdují mozkovým a myšlenkovým pochodům je velice dobrá, ale co mi druzí? Proč téměř nikdo nedokáže pochopit, že krása je něco, co může hned zmizet, ale že duše a nitro je to, co nám navždy zůstane? Že jste takoví, jaká je naše duše? Že se snažíme pochopit, proč jsou ostatní jiní a co na tomto principu nechápou? Proč vkládají svůj krátký život a naděje do něčeho tak pomíjivého, jako je vzhled? Jak hluboko se musíme zamyslet, abychom došli k řešení? A můžeme k tomuto řešení vůbec někdy dospět? A i kdybychom k tomu řešení jakýmsi zázrakem dospěli, pochopí to ostatní? A nebude to zbytečné, když na to budou ostatní kašlat a bude jim to pořád stejně jedno? Nebude to k ničemu, když v tom budeme zase sami?
Ale ano, bude. Sice budeme mít lepší pocit a budeme chápat, ale oni nebudou vědět a i když jim to sebelépe vysvětlíme, zřejmě nepochopí. je to něco, k čemu sami nestačíme, ale zároveň je to jedna z těch věcí, které jsou krajně nemožné. nemůžeme změnit pohled ostatních na tento svět a nemůžeme změnit skutečnost, že povrchnost vládne světu. jediné co nám zbývá, je polknout a vydat se s davem vzhůru k uzavření duší a pohledu na tělesnou schránku. Hodně štěstí tomu, kdo v tom nalezne štěstí, já to nechci jen tak lehce vzdávat a hodálm bojovat za své vnitřní hodnoty.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KATALOG BLOGŮ KATALOG BLOGŮ | Web | 1. června 2012 v 11:40 | Reagovat

Omlouvám se, za tak dlouhé zdržení. Měla jsem hodně práce. Každopádně již jsi na katalogu.

AMARAN

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama