Březen 2012

Hodina Země

31. března 2012 v 19:52 | Sharaniel |  O celosvětových problémech
Dnes 31. března mezi 20:30 až 21:30 bude probíhat tzv. Hodina Země. Zhasnuta budou celá města a téměř i státy. Ovšem, co to světu přinese?

Ano, dozvíme se komu záleží na světě a je to jedna z těch mála věcí, které pomůže a dodá nám lepší pocit, ale ve výsledku nezmění vůbec nisc. Pár lidí se možná zamyslí nad tím, jak je na tom naše planeta špatně a že se vlastně nic pořádného nedělá. Někteří si začnou více vážit svých věcí a vymožeností moderní doby a jiní jenom půjdou s davem. ,,Dělají to všichni, tak světla a počítač vypnu taky." A tím to pro ně končí. Co se ale ve světě změní nic. Je to jenom další, sice pěkné, ale naprosto nedůležité gesto. Je to jenom hodina, ale že by se vypínala nepotřebná světla častějí to už bohužel ne.
Tento happening má snad opět zanést otázku o problmu naší Země do vědomí více lidí. Lidí, kteří snad zapomněli nebo jsou natolik zaměstnáni vlastním životem, že přírodu nevnímají. Třeba se i najdou tací, kteří v sentimentálním rozmaru z "hodinky tmy" darují nějakou tu částku organizacím na ochranu životního prostředí, a peníze jsou přeci vždycky potřeba.
Je to vlastně opravdu pěkné a lidem to připomene, co všechno způsobujeme a co všechno krásné jsme zkaizili a stále kazíme, ale planetu to nezachrání, bohužel.
Dál se bude měnit klima, dál budou zabíjena zvířata a káceny stromy, lidé se budou dále množit a budou se nadále roztahovat i na ta místa, která by měla zůstat čistá. Budeme nadále ničit tuto planetu a přírodu. Peníze budou v mnoha případech pořád přednější než blaho ostatních živých (či neživých) organismů a lidé budou pořád sobečtí.

Až budete mít zhasnuto, všude bude tma a vz budete moct jedině přemýšlet, vzpomínejte na přírodu, pemýšlejte nad tím, co můžete změnit a jak můžete pomoci. Chraňte svět!

Hra na pravdu není skutečný život...

16. března 2012 v 20:31 | Sharaniel |  Na téma týdne
Hra na pravdu, ve které by nikdo nepodváděl, to by byl upřímný život.
Hráli jste někdy tuhle trošku zajímavě znějící "hru"? Zkusili jste někdy být sami sebou? Odhodit masku a hrát za svou vlastní postavu bez bonusů a příkras?
Na chvilku možná, ale dlouho se to vydržet nedá.
Existuje spousta věcí, která prostě nemůžete udělat, které nemůžete říct, protože by vás druzí nepochopili a tudíž hned odsoudili.
Možná máte kolem sebe spoustu lidí, kteří vám jsou určitým způsobem blízcí, ale stejně vás doopravdy neznají. To, co prožíváme uvnitř nikomu neukážeme a nikdo se nebude cítit stejně jako vy.

Hra na pravdu se dá hrát jenom s jasnými a nevyvratitelnými informacemi. Pokud se to bude týkat něčeho osobního raději si rozmyslíme, jaké odpověď bude přijatelnější, než abychom řekli celou stoprocentní pravdu.

Život může být hra na pravdu, ale nikdy ti nikdo nezaručí, že ostatní nepodvádí.

Dalo by se říci, že dnešní společnost funguje tak, že pokud říkáme vždy celou pravdu, je to jako kdybychom si pod nohy házeli klacky. Sice druhým ukážeme naši pravou osobu, ale už jim to nevysvětlíme, proč právě to a tamto. Už nepochopí, co prožíváme a jak to cítíme a ve většině případů nás bohužel nesprávně odsoudí.

Na závěr se to tedy nedá napsat jinak než, že hra na pravdu skutečně nebude skutečný život. Moc bychom si tím nepomohli. Lež k životu patří, ale v rozumné míře. Prostě se musíme naučit říkat věci, které bude přijímat společnost. Je to smutné, ale pokud nechcete být ušlapáni, musíte se trošičku přizpůsobit. Ano, také mě to neskutečně štve. Ani nevíte jak moc. Je toho tolik,co potřebuji říct a co chci udělat, ale všechno jsou to jenom myšlenky a představy, protože nikdo není stejný jako já a nidko to nebude chápat stejně. Vlastně mám ráda svoji introvertní povahu. Jsem si sama sebou. Žiju si svůj vlastní život, každou událost prožívám tak jak chci a nepotřebuji k tomu spoustu lidí ani nikoho, kdo by mě obdivoval. Nestojím o přehnaný zájem ostatních, nechci být ta nejoblíbenější. Chci jenom žít svůj sen. A v mém snu má místo jen pár lidí.