Neznámá budoucnost

29. května 2011 v 20:56 | Sharaniel |  Na téma týdne
Co je to budoucnost?
Je to něco, co je teprve před námi. Úsek, ke kterému teprve dorazíme. Leží před námi na cestě a nikdy se nedozvíme co skrývá, pokud k ní nedojdeme. Jenže jakmile k ní dorazíme, stává se zní přítomnost a později právě budoucnost a přítomnost společně ovlivňují minulost.

Co je v budoucnosti?
V budoucnmosti leží naše sny a osudy. Budoucnost si představujeme, ale také vytváříme a proto jenomy my a náš osud ovlivňují to, co bude v budoucnosti. Jedno je ale jisté. V budoucnosti všichni umřeme. Někdo v bližší budoucnosti, někdo ve vzdálenejší. A tady nebude nikoho, zvláště potom osud, zajímat, že vaším snem bylo být nesmrtelný.


Přítomnost vs. budoucnost.
Někdy se moc zajímáme o to, co by mohlo být později, že nám uniká, co máme teď. Přemýšlíme, jaké to bude až budeme dospělí a neuvědomujeme si, že tím přicházíme o čas ztrávený v mládí. Přehlížíme přítomnost a jsme věčně zahledeni do budoucnosti. Je to dobře? Naše myšlenky na budoucnost nás vedou kupředu k jistému cíli, ačkoliv za cenu toho, že nebudeme mít takové zážitky z přítomnosti, jaké bychom mohli mít, kdybychom neřešili budoucnost. Na otázku jestli je lepší zabývat se přítomností nebo budoucností neexistuje jasná odpověd, ale pouze názor.

Budoucnost vs. minulost.
Jasné ale zůstává, že řešení budoucnosti má daleko lepší vyhlídky pro náš další život, než zabývání se minulostí. V minulosti již nic nezměníme a je tedy jenom na nás, jestli to dokážeme napravit v budoucnosti. Tento souboj tedy nekončí remízou, ale jasným vítězem se stává budoucnost. A v tomhle případě by měli souhlasit všichni. Ovšem jedině pokud nedávají přednost přítomnosti.

Kouzelný stroj času.
Kouzelný ani ne. Spíš prokletý. Jistě, dalo by se zabránit spoustě katastrof a neštěstí, ale bavilo by vás žít život, který by vám předem ukázal karty? Vždyť podstava života je také v tom nevědět, co bude zítra. Je to jakési překvapení. A navíc, udělali by jste všechno tak, jak jste to viděli v budoucnosti? No samozřejmě že ne. Tím by se vlastně vaše budoucnost úplně změnila a tudíž by byl kouzelný stroj času více méně nepotřebný. Vlastně s časem si můžete pohrát i teď bez jakéhokoliv stroje času. Stačí si jenom vytisknout kalendář pro rok 2020 a dělat, že je to aktuální rok. O životní překvapení se nepřipravíte a zároveň budete za blázny, což vám možná vydží i do budoucnosti a do zmiňovaného roku 2020.

Budoucnost ještě dělíme na blízkou a vzdálenou. Blízká je ta, o které víte, že je více než pravděpobné, že skutečně uděláte to, co si plánujete. Například já si v blízké budoucnosti plánuji, že tento článek zveřejním (překvapivě). Ovšem ani to není 100% jistá. Co když se mi zasekne počítač nebo internet? (3x zaklepat - přeci to nebudu psát znova!) Vzdálená budoucnost logicky bude to, kde je velmi nízké procento možné úšpěšnosti. Avšak pozor! I z jediné milióntiny procenta se může něco povést. Budoucnost je totiž nepředvídatelná.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 PaťušhQa PaťušhQa | Web | 29. května 2011 v 21:14 | Reagovat

ahooj x)) prišla by si prosím okomentovať moje png srdiečka?:) dakujeem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama