13.5.2010 - Den ve znamení čísla 16

13. května 2010 v 20:39 | Sharaniel |  Jeden nudný život...
Škoda, že není 16. května. Říkám si při psaní tohoto článku, který bude npopisovat dnešní den.

Ráno vstávám v 6 hodin (všímáte si té šestky - vstávat v 16 hodin odpoledne by nebyl zrovna dobrý nápad, ale je to podobné). V 8:30 jsem již byla nastoupená před veterinární školou, kde se konal 44. ročník Biologické olympiády. Zapsala jsem se a vytáhla si (pozor, tady to začíná) startovní číslo 16. To jsem samozřejmě ještě nic netušila a jenom jsem vyčkávala až nám oznámí jak budou kategorie. Byla jsem ve dreuhé kategorii (čísla 13-25).
Jako první šla naše skupina na laboratorní úkol - tohle by se dalo nazvat spíše chemický úkol. Naším úkolem bylo zjistit v které zkumavce je bílkovina ze slepičího vajíčka (nakonec se ukrývala v roztoku označeném písmenem C) tak, že jsme nejdřív část roztoku zahřáli nad plynovým kahanem - samozřejmě, že bych to nebyl já, kdybych něco nerozbila a tak hned první zkumavka praská a rozletá se na střepy. Naštěstí se mi to stalo jenom jednou a potom se žádná velká pohroma nekonala. Další částí bylo do roztoku přidat NaOH (hydroxid sodný) a CuSO4 (síran měďnatý), abychom tedy už konečně zjistili, co je ta bílkovina (bílkovina se zbarvila fialově).
Nevím, jak špatně jsem tu laboratorní práci měla, ale vím, že jsem měla 14 bodů z 20.
Naším druhým úkolem byla takzvaně praktickáý část soutěže - poznávačka rostlin a živočichů.
Z toho bylo 20 vycpaných rostlin, 15 vycpaných zvířat a potom jsme měli určovat 5 ptačích hlasů.
Jen tak mimochodem z poznávání zvířat jsem získala 16 bodů.
Dále jsme šli psát test - poněkud těžší, ale dalo se to přežít.
Nakonec jsme šli na oběd v podobě řízku, bramborové kaše a kompotu. Potom jsme tam asi 30 minut čekali na vyhlášení. Při vyhlášení jsem se dozvěděla jednu zajímavou věc, a to, že jsem se umístila na 16. místě.
Ne, to ještě není konec šestnáctek ani konec dne.


Přijela jsem domů a byla tam dvě hodiny - na počítači a v 16 hodin odpoledne jsem zase šla na autobus a jela do města na balet.
Bylo to jako normální trénink... Na začátku jsme si mohli prohlédnout výsledky soutěže. A překvapivě jsem se umístila na 16. místě (jak nečekané :D)

Jako další na pořadu dne byl příjezd domů a diskuze o tom, co bylo na rodičovském sdružení. Dostala jsem takový papírek se známkami a hádejte kolik tam je známek? Že nevíte? No to snad ne! Přeci 16!

Pět čísel 16 v jednom dni? Působivá náhoda. Ale šlo by i aby jich bylo víc. Stačilo by, aby mi bylo 16 let, aby bylo 16. května, aby byl rok 2016,...

Tak tohle už je opravdu konec šestnáckového dne... snad jenom, že tento článek jsem dala zveřejnit v 9:16.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama