Co to znamená vlastní blog?

13. března 2010 v 18:04 | Sharaniel |  Ponaučení
Už dva roky znám a pracuji se serverem blog.cz. Vytvořila jsem si svoji virtuální stáj (můj úplně první blog), která po půlročním fungování ohlásila konec. Svůj blog o koních, na který stále něco občas přidám. A svůj blog o zábavě (plný vtipů apod.) ten je tak nějak aktivní.
Jenže až s tímhle blogem jsem konečně pochopila, co to znamená Můj vlastní blog.

Je to vlastně jiný název pro Autorský blog. Takový blog, obsahuje něco z vás. Píšete tam své zážitky, své zkušenosti a vydáváte vlasní články.
Na blogu nepracujete kvůli návštěvnosti nebo kvůli tomu, že chcete mít nejvíce komentářů nebo nejvíce spřátelených blogů. Jde o to, že se snažíte vydat kousek vlastní duše na internet a postkytnout ho tak jiným lidem. Možná lidem, kteří chápou tuto podstatu nebo těm, které na tuto podstatu přivedete a dopřejete jim ten pocit poznání.

Bylo tak jednoduché najít na internetu pěkný článek, označit text a zmáčknou ctrl+c. Jít na rozhraní svého blogu, oteřít nový článek, nastavit rubriku a dát ctrl+v, popřípadě něco dopsat nebo doupravit. Jenže asi tak po dvou týdnech této taktiky mě to přestalo bavit. No, řekněte Vás to skutečně baví?
Baví vás sbírat návštěvníky a komentáře pomocí "cizích" článků? Je pro vás opravdu tak důležitá návštěvnost? Pro mě už ne. Je to můj blog. Chci vám dát něco ze sebe, chci ulevit své duši a přidat něco do pestré sítě internetu.
Abych to dokázala, napsala jsem tento článek. Je to moje poznání a ponaučení. Je to odhalení toho, jak jsem byla blbá!

V jednom řádku bychom to mohli vyjádřit takto:
Vlastní blog = vlastní duše = vaše předání informací pro jiné => Můj je tu pro mě i pro vás!

Pamatujte si, že blog není jenom nástroj na to, abyste dokázali, že dokážete sehnat co nejvíce návštěvníků nebo, že se spřátelíte s co nejvíce jinými lidmi. Jde o to, najít si tu své přátelé, kteří mají podobné problémy. Najít u jiných jejich vlastní řešení nebo řešení poskytnout někomu jinému a to jenom za cenu toho, že nebudete líní vyťukat pár slov do klávesnice. Pravá podstata a účel vás jen tak neomrzí.
Přeci jenom, daleko více potěší, když někdo pochválí váš ručně sepsaný článek než jen to, co jste někde okopírovali...
... a o tom je vlastní blog.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 2. září 2012 v 11:36 | Reagovat

Výborně napsané! Souhlasím. Blog píšeme sice pro sebe, ale pokud jej dáme na net, tak trochu i pro druhé. Někdo se v našich článcích najde, někdo najde podobné problémy a někdo najde inspiraci, jak je řešit.
Zdá se, že tvůj blog je opravdu zajímavý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama